Mõjukõneleja konkursi võitja teada!

Mõjukõneleja konkursi võitja teada!
Published: 30. September 2022
Categories: News

Reedel, 30. septembril selgus Impact Day 2022 Inspiratsioonilaval meie Mõjukõneleja konkursi võitja, kes võitis üle 1000 € ja kes ühtlasi esineb ka 7. oktoobril Impact Day põhipäeval.

Konkursi raames soovisime koostöös SpeakSmarti, Miltton New Nordicsi ja Eesti Päevalehe Roheportaaliga leida inimest, kes kuni 12-minutilise kõnega paneb inimesi mõtlema, inspireeruma või hoopis šokeeruma teemal “Kuidas meist igaüks saab maailma mõjutada?”.

Kokku jõudis meieni 36 kõnet. Pärast poolfinaali selgitas žürii välja kuus finalisti, kes astusid täna ka Põhjala tehases lavale. Nendeks olid:

 • Kati Orav
 • Martin Jõesaar
 • Liis Hulkko
 • Kristo Olli
 • Helen Kamenjuk
 • Johannes Mengel

Võib öelda, et kõnede tase oli üsna ühtlane, tugevapoolne ja sisult sai kuulda väga eriilmelisi mõttekäike (nt tasuta lõunatest veganluseni ja juhtimiskvaliteedi olulisusest presidendiks saamise retseptini).

Žürii hindas võistlejaid kolme kriteeriumi põhjal:

 • Kõneleja stiil
 • Idee põhjendatus/sisu
 • Idee mõju

Ja võitjaks krooniti …*trummipõrin*… Kati Orav, kes edestas järgnevaid üsna napilt (1,5 punktiga)!

“Suur üllatus! Valmistusin oma peas, et vähemalt kolm finalisti on minust raudselt eespool!” kirjeldas Kati esimese emotsioone. “Kuna loosisin end esimeseks esinejaks, siis suutsin tegelikult isegi iga järgneva kõnega endamisi mõelda, et okei, täna ilmselt võitu ei tule. Samal ajal proovisin aga aru saada, et see, et ma siin laval üldse esineda saan, ongi juba võit,” lisas ta.

Kuigi Kati on esinenud palju, sh erinevatel konverentsidel, on konkursil esitatud kõne tema sõnul parim, mis ta kunagi teinud on.

“Minu kõne põhiline mõte seisneb selles, kuidas ebatäiusliku joone maagia aitab päästa maailma loovuse. Et olla loovam, on meil vaja mängulisust ja mängulisus omakorda toob kaasa elurõõmu. Aga kuidas mängulisust tuua igapäevaellu ja -töösse, on juba omaette küsimus,” avas Kati pärast finaali põgusalt enda kõne sisu.

Kati eesmärk on saada maailmatasemel avalikuks esinejaks ja toimetada oma sõnumeid võimalikult paljudeni.

Kati saab nüüd:

 • Esineda 7. oktoobril Impact Dayl enam kui 1000 inimese ees;
 • Auhinnaraha üle 1000 € (sõltudes parasjagu sellest, kui palju külastajaid lõpuks üritusele tuleb – kui tuleb nt 1320, siis saab Kati 1320 €);
 • Võimaluse osaleda nõustamisettevõtte Milttoni 3-kuulises “Juhi mõju kasvuprogrammis“.

Palju õnne taas, Kati! Ja mõistagi suur tänu kõikidele, kes konkursil osalesid! Samuti täname meie programmijuhist žüriiliikme Erkki Kubberiga kaas-žüriiliikmeid Eva-Maria Kangrot ja Martin Küüsmaad.

Rohkem pilte Mõjukõneleja konkursi finaalist leiad meie Facebookist.

Näeme festivalil!

visit estonia logo

Join with over 4000 impacters & get inspired!

Would you like to receive valuable content about sustainabilty and creating impact? Want to ASAP get news about our freshly announced awesome speakers and updates in the program? Sign up and we'll send you an inspiring letter twice a month at most!
Link to Facebook account
Link to Linkedin account
Link to Instagram account